Bireysel Psikolojik Danışma

Bireysel psikolojik danışma sürecinde duyguları, düşünceleri ve bunların davranış ve seçimler üzerindeki etkilerinin farkına varmak için kişiye bir fırsat sunulmaktadır.. Psikolojik Danışma ve Aile Terapi Merkezi, kaygı, depresyon, stres, aile ve arkadaşlık ilişkileri, yalnızlık, akademik kaygılar, uyum problemleri, karar verme zorlukları, çatışma yaşatan düşünceler, bağımlılık gibi birçok kişisel ve ilişkisel konuda destek vermektedir. Dilerseniz siz de kendinizi daha iyi tanımanıza ve yaşadığınız sıkıntıları daha iyi anlamanıza yardımcı olan bireysel psikolojik danışma hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Psikolojik danışma, kişinin kendini anlaması, öngörü kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretmesi, kararlar alması, kapasitesini geliştirmesi, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı bir iletişim halinde olması ve kendini geliştirmesi için kısacası daha kaliteli bir yaşam için  uzman kişilerce yürütülen profesyonel yardım sürecidir.

Psikolojik danışma, problemi olan bir “danışan” ile uzman kişi "danışman"/"terapist"/"psikolog" arasında, danışanın çevresi ile daha etkili davranışlar geliştirmesini sağlayıcı yönde, uyarıcı bir bilgilendirme, tutum ve davranışları ile gerçekleştirilen ve danışanın kendisini daha iyi hissetmesi ve kişisel doyum sağlayacak şekilde davranması amacına yönelik, karşılıklı bir etkileşim sürecidir.

Psikolojik danışma ve terapiler, psikolojik iyileşme ve gelişme sağlayan bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır. Araştırmalar, terapinin psikolojik sorunları gidermede %85 etkili olduğunu bulmuştur. %85 etkililik oranı, terapide hangi yöntemin kullanıldığından bağımsızdır bir orandır. Kişiler yaşadığı psikolojik sorunlar karşısında uzman yardımız ile daha çabuk ve sağlam bir şekilde kurtulmaktadırlar. Bireysel danışma da danışman&psikolog, empatik yaklaşım ve koşulsuz kabul göstermesiyle birlikte danışanın probleminin çözümüne daha sağlıklı çözümler bulmaktadır.

Yalnız değilsiniz...

Bireysel Danışma ve Terapi randevu için:

0507 396 69 41